2 listopada 2022 r. (środa) godz. 19.00
Beata Rybotycka, Jacek Wójcicki, Konrad Mastyło (piano), Michał Chytrzyński (skrzypce), Michał Braszak (bas)
koncert
impreza zamknięta
2 listopada 2022 r. (środa) godz. 19.00
Beata Rybotycka, Jacek Wójcicki, Konrad Mastyło (piano), Michał Chytrzyński (skrzypce), Michał Braszak (bas)
koncert
impreza zamknięta
Beata Rybotycka
Beata Rybotycka ukończyła PWST w Krakowie (1987), Laureatka Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (1991). Występowała w Starym Teatrze, w Piwnicy pod Baranami, w Teatrze Ludowym w Nowej Hucie i Teatrze na Woli w Warszawie. Powszechnie znana aktorka-pieśniarka wykonuje przede wszystkim utwory znanych krakowskich kompozytorów: Jana Kantego Pawluśkiewicza, Zbigniewa Preisnera, Grzegorza Turnaua, Andrzeja Zaryckiego, do słów m. in. Leszka Aleksandra Moczulskiego, Zbigniewa Książka, Michała Zabłockiego.
Wydała dwie płyty solowe: „Beata Rybotycka śpiewa pieśni Jana Kantego Pawluśkiewicza” oraz „Szurum burum” (współpraca z Jarosławem Śmietaną). Od 30 lat śpiewa w „Nieszporach Ludźmierskich” Jana Kantego Pawluśkiewicza. Ze Zbigniewem Preisnerem nagrała płytę „Moje kolędy na koniec wieku”, gdzie znajduje się jedna z najbardziej lubianych przez publiczność — „Kolęda dla nieobecnych”.
W swoim artystycznym dorobku ma kilkadziesiąt ról teatralnych m. in. Elianta w „Mizantropie” Moliera w reż. Krzysztofa Nazara (Stary Teatr), Księżniczki w „Śnie srebrnym Salomei” Juliusza Słowackiego w reż. Jerzego Jarockiego (Stary Teatr).
W Teatrze STU od 1990 r. W spektaklach w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego gra: Marię Timofiejewną Lebiadkin w „Biesach” Fiodora Dostojewskiego, Gertrudę w „Hamlecie” Williama Szekspira, Podstolinę w „Zemście” Aleksandra Fredry, Winnie w „Szczęśliwych dniach” Samuela Becketta, Judy Garland w „Na końcu tęczy” Petera Quiltera, Annę w „Rewizorze” Mikołaja Gogola, Fräulein Schneider w „Cabarecie” Joe Masteroffa, Johna Kandera i Freda Ebba, Gertrudę w „Błękitnych krewetkach” Jacka Cygana, Goplanę Matkę w „Balladynie” Juliusza Słowackiego, Anfisę w „Trzech siostrach” Antoniego Czechowa, Ewę Lipską w „L do L” i Sajetanę w „Cnotach niewieścich albo dziwkach w majonezie” wg „Szewców” Witkacego.
Śpiewała w filmie „Lista Schindlera” w reż. Stevena Spielberga. Widzowie telewizyjni mogli ją oglądać w serialach „M jak miłość” oraz „Majka”. Była pedagogiem w Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie na Wydziale Dramatycznym. Występuje w autorskich recitalach oraz w spektaklach teatralnych. Nagrodzona: Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis (2005), Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis (2016), Odznaką Honoris Gratia (2016), Studencką Nagrodą Teatralną Chodźże do Teatru dla Najlepszej Aktorki (2017) oraz Złotym Krzyżem Zasługi (2021).
Jacek Wójcicki
Jacek Wójcicki od lat zajmuje na polskim rynku muzycznym pozycję wyjątkową. Obdarzony talentem aktorskim i głosem o charakterystycznej tenorowej barwie, porusza się z łatwością po wielu gatunkach i stylach muzycznych. Każdy jego koncert spaja niepowtarzalna osobowość sceniczna, tworząc kolorowe, pełne kontrastów, brawurowe show.
Jacek na scenie staje się fascynującym demonem wesołej i smutnej piosenki. Idźcie popatrzeć jak występuje! Podziwiajcie! Zaproście do domu! Tak zapowiadał go w Piwnicy pod Baranami legendarny założyciel i wieloletni dyrektor kabaretu, Piotr Skrzynecki. Od tamtych lat nic się nie zmieniło. Jacek jest tak samo demoniczny i rozmiłowany w kontrastach: w tym co komiczne, i w tym co liryczne. Dziś tak samo jak wtedy, gdy debiutował w Piwnicy, warto go słuchać i podziwiać.
Występuje wspólnie z największymi gwiazdami sceny, m.in. z Grażyną Brodzińską, Małgorzatą Walewską czy Beatą Rybotycką, z którą stworzyli własny recital. Bierze także udział gościnny w projektach „Nieszpory Ludźmierskie” Jana Kantego Pawluśkiewicza i „Woła nas Pan” Włodzimierza Korcza.
Jako aktora (absolwent krakowskiej PWST, ujawnił swój talent w słynnej Piwnicy pod Baranami) widzieliśmy go w takich filmach, jak „Lista Schindlera” St. Spielberga, „Ostatni dzwonek” M. Łazarkiewicz, serialach „Dzieci z Doliny Młynów” i „Urwisy z Doliny Młynów” oraz programach TV m.in. w „Kabarecie Olgi Lipińskiej”, galach Zbigniewa Górnego itd. Stworzył też niezapomnianą postać Pana Tenorka — bohatera programów dziecięcych TVP.
następne wydarzenie >>