2 listopada 2017 r. (czwartek) godz. 20.00

Markus Stockhausen Group (Niemcy)

koncert

Klub Wytwórnia, ul. Łąkowa 29

Markus Stockhausen Group

Markus Stockhausen — trąbka
Florian Weber — fortepian
Jörg Brinkmann — wiolonczela
Christian Thomé — perkusja

Markus Stockhausen Group to zespół, w którym grają z nim trzej instrumentaliści: Florian Weber na fortepianie, Jörg Brinkmann na wiolonczeli i Christian Thomé na perkusji. Wszyscy czterej są wirtuozami i odnajdują się znakomicie zarówno w klasycznej, jak i jazzowej scenerii.

Koncert w Łodzi zaprezentuje różnorodne w klimacie kompozycje, nie uciekające przed nieodłącznymi dla jazzu improwizacjami, z wykorzystaniem elektronicznych poszerzeń dźwięków instrumentów.

@ Tomas J. Krebs

Markus Stockhausen — trąbka
Urodził się w roku 1957 w Kolonii, jest trębaczem i kompozytorem, synem kompozytora Karlheinza Stockhausena, z którym współpracował przez 25 lat. W latach 1974-83 studiował w Musikhochschule Köln, gdzie zgłębiał tajniki gry na fortepianie oraz na klasycznej i jazzowej trąbce.

Twórczość Stockhausena łączy jazz z muzyką poważną. Jego głównym zainteresowaniem jako trębacza jest improwizacja i muzyka współczesna. Pracuje jako solista i współpracował z różnymi zespołami jazzowymi — Key, Rainer Brüninghaus Group, Aparis, Possible Worlds, a także z Filharmonią Berlińską, Sinfoniettą w Londynie, Metropole Orkest, Hamburger Symphoniker i Orkiestrą Akordeonu Filharmonii Północnoamerykańskiej. W 2005 roku otrzymał nagrodę WDR Jazz Award jako najlepszy improwizator. Prowadzi kursy „Intuicyjna muzyka i więcej”. W tym roku wydał płytę „Far into the stars”.

@ Daniel Vass

Florian Weber — fortepian

@ K. H. Krauskopf

Jörg Brinkmann — wiolonczela

@ Tomas J. Krebs

Christian Thomé — perkusja

następne wydarzenie >>